Med z květů divizny velkokvěté s glukopurem

08.11.2014 21:17

Divizna je osvědčeným lékem na kašel.

Je známým a velice často používaným přírodním lékem na nemoci dýchacích cest, kašel, bronchitidu a ulevuje také při astma.

Obsažené látky účinně léčí jak suchý a dráždivý kašel, tak kašel doprovázený silnou sekrecí. Účinek divizny je v tomto případě dvojí, podporuje totiž produkci sekretu, pomáhá tělu se ho zbavovat, tedy zlepšuje vykašlávání. Zároveň na sliznicích dýchacích cest vytváří ochranný povlak, který je chrání před vysycháním a přílišným drážděním. Zejména při zánětech horních cest dýchacích nám může být skvělým pomocníkem, ulevuje od bolestivého a dráždivého kašle a zkracuje dobu léčení.

Květ divizny má i další léčebné účinky na náš organismus. Dříve se často používal k léčbě katarů zažívacího traktu, žaludku, střev a podporu léčby průjmových onemocnění. Působí také močopudně, má tedy i čistící účinek na naše tělo.

Divizně se přisuzuje i lehký dezinfekční a antibakteriální účinek, jak vnitřně, tak při vnějším užití.

Pomáhá léčit poruchy sleziny a jater.

Působí proti křečím, například při menstruaci.

 

Sladidlo Glukopur - hroznový cukr je nejrozšířenější monosacharid, který se volně vyskytuje v mnoha plodech, zejména v hroznovém víně. Doporučuje se na celkové posílení organismu.

 

Med z divizny velkokvěté s glukopurem nabízím ve skleničkách:

180ml = 85,-Kč (na jednu skleničku použito cca 70 velkých na slunci rozvitých květů divizny).

Během léta vyrobeno pouze několik skleniček. Květ divizny kvete velmi krátce, ráno se rozvíjí a již odpoledne květy opadávají. Je velmi krátká doba na sběr květů.

$$